Menu Zamknij

Bucorvus leadbeateri – Dzioboróg kafryjski

Te rzęsy, popatrzcie tylko na te rzęsy!

Ten przystojniak to pochodzący z południowych terenów Afryki zwierz. Posiada swoje skórne, czerwone fałdki nie tylko dla bycia pięknym, ale także do ochraniania oczu w porze suchej. To ptak raczej naziemny, nieustannie polujący na drobne bezkręgowce i kręgowce. Naprawdę wyjątkowa i niezwykła jest jednak jego strategia rozrodu.

Dzioboróg kafaryjski jest wielkim zwolennikiem nie tylko pełnych, ale niemal przepełnionych rodzin. Każda para, która ma zamiar mieć potomstwo zaczyna nie od budowania gniazda, ale od poszukiwania pomocników. Przyszłe niańki ciężko pracują i to nie otrzymując wypłaty, tylko umiejętności. No normalnie wpływ do życiowego CV.

Wpis jednocześnie konieczny, bowiem jeśli młodociane ptaki nie są niańkami to nie nabywają odpowiednich umiejętności i nie są w stanie samodzielnie wychowywać potomstwa w przyszłości. W razie jakbyście uważali, że to wcale nie jest takie skomplikowane to nasze dostojności rozmnażają się co trzy lata. To prawie najdłuższy okres wśród wszystkich ptaków.

Ale żyją 70 lat to sobie mogą pozwolić.

Autor: Lip Kee

Opublikowano wPtaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.