Menu Zamknij

Wunderpus photogenicus

Możecie dobrze wychodzić na zdjęciach. Możecie być fotogeniczni. Ale czy jesteście TAK fotogeniczni, żeby mieć to słowo w łacińskiej nazwie gatunkowej? No właśnie.

Ten gatunek naprawdę jest jednym z ulubieńców fotografów, przynajmniej tych nurkujących w okolicach Bali, Filipin i Vanuatu. Chociaż Wunderpus photogenicus mierzy nieco ponad dwadzieścia centymetrów, to może oszołomić. Głównie faktem bycia ośmiornicą, generalnie bycie ośmiornicą daje +15 do wspaniałości. Jednak rdzawe kolory, dłuuuuugaśne ramiona i ponętne spojrzenie dają nam ostateczny wynik.

Oczywiście, fotografowanie naszej ośmiornicy jest o tyle ułatwione, że żyje ona zazwyczaj na otwartych przestrzeniach (po prostu piaszczystym dnie) i na głębokości nie większej niż kilkanaście metrów. Co więcej, nasza Wunderpus photogenicus woli nie uciekać. Może brzmieć to dziwnie, ale w jej przypadku najlepsza strategia to po prostu siedzieć w miejscu. Biedna nie ma umiejętności wyrzucania z siebie atramentu, nie tworzy więc zasłony dymnej w razie potrzeby.

Po prostu siedzi i pozuje. Urodzona modelka.

Autor: Klaus Stiefel

Opublikowano wWodne bezkręgowce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.