Menu Zamknij

Lagun – Croissantus cracoviensis

Potwór. Postrach. Drapieżca szczytowy. Rogalik.

To rzadkie zwierzę pierwszy raz zostało zaobserwowane w Paryżu w 1839 roku i od tego czasu zostało dosyć udomowione. A przynajmniej tak się nam zdawało. Nadszedł jednak kwiecień 2021 i wiele się zmieniło. Przestaliśmy postrzegać Croissantus cracoviensis jako słodki wypiek, a zaczęliśmy postrzegać jako monstrum. Cóż, przynajmniej jedna pani zaczęła.

Otóż już wyjaśniam co i tak. KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zostało we wtorek poinformowane, jakoby na jednym z osiedli mieszkańcy bloku byli terroryzowani przez tajemnicze zwierzę. W trakcie rozmowy zgłaszająca chwilowo nazwała je „lagunem”, mając na myśli legwana. Oczywiście nie wydało się to prawdopodobne, skąd legwan miałby się wziąć na krakowskim osiedlu? Jak miałby siedzieć na drzewie dwa dni przy takiej niemal listopadowej pogodzie? Pomimo tych pytań, zgłoszenie przyjęto, trzeba sprawdzić.

Sprawdzający nie zastali legwana – zastali jednak LAGUNA, drapieżcę niewielkich rozmiarów zdolnego pożerać ofiary znacznie większe od siebie. W całości.
Na szczęście zwierzę została na tyle uspokojone, że ściągnięto je z drzewa i bezpiecznie przetransportowano w odpowiednie miejsce. Mieszkańcy w końcu mogli otworzyć okna i odetchnąć z ulgą.

Pamiętajcie, Croissantus cracoviensis może być niebezpieczny! Nawet pomimo tego, że jest słodki i… z ciasta francuskiego.

Autor: Petr Kratochvil; na zdjęciu wersja udomowiona.

Opublikowano wRóżne okazje

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.