Menu Zamknij

Jackalope

Ten zając był chyba jakiś pechowy. Znaczy, wcale nie zając. To przecież jackalope, absolutnie prawdziwe i istniejące zwierzę!

Jackalope, czyli zwierzę będące połączeniem zająca (jackrabbit) i antylopy (antelope) to de facto wypchany zając z przyklejonym do głowy porożem jelenia. Oczywiście to ONI chcą, żebyśmy tak myśleli i nie poszukiwali tego wspaniałego stworzenia. Kim są Ci ONI? A no pewnie jakimś zajęczym lobby. Nie wiem, kto inny byłby zainteresowany ukrywaniem istnienia stworzenia znanego jako jackalope.

Przyjmijmy jednak wersję, że dobrze, jest to zając i antylopa. Właściwie to nawet nie antylopa, tylko widłoróg amerykański, najszybsze zwierzę Ameryki Północnej. Jackalope miał być zwierzęciem występującym na wielu kontynentach na przestrzeni wielu wieków; dziwnym trafem nigdy nie udało się go jednak upolować. Tak „prawdziwie” usłyszano o nim około 1932 roku, kiedy to dwójka młodych chłopców z Douglas w Wyoming spreparowała upolowanego zająca. Sprzedany okaz zdobył popularność jako ścienna ozdoba i wywołał solidny popyt na takie zabawne dziwactwo. Przez następne kilkadziesiąt lat jackalope stał się praktycznie symbolem Wyoming. Wydawano nawet specjalne licencje na polowanie na niego! Co prawda data na nich podana nie istniała, ale próby były. W samym Douglas postawiono nawet dostojny pomnik i pojawił się nawet projekt przyjęcia jackalope jako stanowego zwierzęcia (mitologicznego). Nie wyszło, ale wciąż…

Nie istniejesz, a robią z ciebie celebrytę. To dopiero (nie)życiowy sukces!

Źródło: CGP Grey

Opublikowano wRóżne okazje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.