Menu Zamknij

#SHAREWEEK #shareweek2020

Okazuje się, że to jest jakaś taka rzecz, że blogerzy polecają się nawzajem. To ja też polecę fajne rzeczy co czytam.

➵ Crazy nauka – mam nadzieję, że przedstawiać nie trzeba, ale jak trzeba to przedstawiam. Crazy nauka to taka super rzecz, gdzie można dowiedzieć się o wszystkim. Teraz piszą głównie o koronawirusie (ciężko o tym nie pisać) ale też o rzekomej chmurze radioaktywnej, pechowej wyprawie Apollo 13 czy fajnych książkach o czytania. Mają jeszcze podcast jak czytanie MNIE wam wystarcza i innych wolicie jednak słuchać.

➵ Filmawka – jak każdy inny człowiek, lubię filmy i seriale. Filmawka to jednak nie tylko recenzje, ale również felietony, zestawienia i wiadomości ze świata kina. Jakby to nie było wystarczające, pojawiają się jeszcze gry i muzyka. Czego chcieć więcej?

➵ Kusi na Kulturę – wszystko o popkulturze i więcej. Książki, gry, filmy, komiksy, wywiady i nawet memy, takie popkulturowe oczywiście. Kajetan może wam dodatkowo powiedzieć jeszcze o sztuce poważnej (miał taką fantastyczną inicjatywę z muzeum online, koniecznie sprawdźcie) i wszystkim, co w życiu.

➵ Lekcjareligii.pl – to jeden z naprawdę niewielu profili, w przypadku których mogę w komentarzach własnego ojca oznaczać, bo wiem, że 1) przeczyta 2) coś fajnego się faktycznie dowie. Lekcjareligii.pl to bowiem nie jakieś zwykłe informacje, ale dziwne średniowieczne manuskrypty, naprawdę zadziwiające (pomijane zazwyczaj) wycinki z Biblii, nietypowe meczety, najbardziej magiczne zwyczaje różnych kultur z Azji czy Ameryki Południowej… mogłabym wymieniać godzinami, ale wtedy nie mielibyście po co klikać, prawda?

➵ Janina Daily – to już taki cukiereczek na koniec, bardzo specyficzny profil o bardzo życiowych treściach. Niemal tak śmieszny jak mój, ten blog powie wam, że jednak w sumie wykresy są fajne a matematyka przydatna. Wiem, ciężko uwierzyć. Autorka jest jednak wyjątkowo specyficzna i warta uwagi. No i lubi foki. To dopiero jest argument.

P.S. Nie ma zwierzątkowych blogów bo inspiracje i gatunki zwykle znajduję na grupach (o grupach innym razem).

Opublikowano wRóżne okazje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.