Menu Zamknij

Potwór z Loch Ness

Ukrywałam tak długo jak mogłam, ale dłużej już nie mogę. Tak, personalnie znam to wspaniałe stworzenie i to dzisiaj jest moment, w którym powinnam przedstawić je światu.

Znana w szkockim gaelickim jako Uilebheist Loch Nis, kochana Nessie zamieszkuje największy zbiornik wody słodkiej na Wyspach Brytyjskich. Znana jest już od ponad 1300 lat, jak nie dłużej, ale ciężko przecież kobietę pytać o wiek. Oczywiście to w założeniu, że potwór z Loch Ness to tylko jeden osobnik; może to być przecież wiele bardzo podobnych sobie, ekhm, potworów. Nazwa dosyć przykra, prawda?

Ciężko jednak stwierdzić, czym naprawdę jest Nessie. Czy to gad? Czy to ssak? Czy to bardzo dziwna kłoda? Kimkolwiek jest nasz dzisiejszy gość, naprawdę lubi bawić się w chowanego – kto by się nie bawił w jego sytuacji! Bardzo mało przejrzysta woda? Jest. Zjawiska geologiczne powodujące powstawanie naturalnych fal stojących. A są, jak bardziej. Zainteresowanie turystyczne i naukowe istnieniem nienaturalnie wielkiego, rzekomo nawet prehistorycznego potwora? Absolutnie jest i podsyca jedynie ludzką chęć odszukania i sfotografowania (wyraźnie, chociaż raz!) tego niesamowitego stworzenia.

A Nessie po prostu chce się tylko trochę powygłupiać. Nie dadzą nawet w spokoju być kryptydą, przebrzydłe człowieki.

Autor: Greg Montani z Pixabay

Opublikowano wRóżne okazje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.