Menu Zamknij

Eulagisca gigantea

Chociaż nasza koleżanka wygląda, jakby przybrała się w łańcuch choinkowy, nic bardziej mylnego. Ona taki wygląd utrzymuje przez cały rok.
Eulagisca gigantea to gatunek pierścienicy zamieszkujący Ocean Południowy oraz wszelkie internetowe galerie „Stworzenia z koszmarów” czy też „Najstraszniejsze zwierzęta świata”. Są to nie tylko tytuły clickabitowe, ale również bardzo krzywdzące. Czy ktoś by miał bowiem odwagę powiedzieć tej przedstawiciele Eulagisca w twarz, że jest brzydka? Pewnie nie; głównie dlatego, że nie ma ona twarzy.
Mordka/pyszczek/paszcza prezentowana na zdjęciu to właściwie nie jest normalna część ciała osobnika tego gatunku. Jest to otóż ssawka, dla wygodny wciągana w głąb ciała w przypadku zwyczajnego pływania sobie. Pokazuje się ona nam (i potencjalnej ofierze) dopiero właściwie w chwili polowania. Zęby z pewnością zasugerowały już wam, że Eulagisca gigantea jest namiętnym myśliwym. Naukowcy nie mają jednak pewności, na kogo poluje. Mierząc jednak nawet i 20 centymetrów, posiada ona szeroki zakres menu.
Mała więc rada: nie nurkujcie więc w pobliżu Antarktydy, aby przypadkiem do tego menu nie zaliczyć własnej kończyny.

Autor: JC Mendoza
Dzisiejsze odjechane zwierzątko nadesłała Roksana S-ka.

Opublikowano wWodne bezkręgowce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.