Menu Zamknij

Bagheera kiplingi

Zdążyliście się już tutaj przekonać na pewno, że nie taki pająk straszny, jak go fotografują. Ba, niektórzy z was zaczynają dzięki Odjechanym zwierzątkom lubić pająki! Na pewno spodoba się wam więc ten maluch.
To taki naprawdę odjechany maluch, nawet jak na pająka. Ten ośmionogi mieszkaniec Ameryki Środkowej miał serdecznie dosyć sieci, skakania i tego całego wymyślnego sposobu zdobywania obiadu, więc przerzucił się na… wegetarianizm.
Ależ nie – stwierdzicie zszokowani. Przecież w szkole was uczyli, że pająki to wredne drapieżniki pragnące zatopić w was kły. Jest to oczywiście całkowita nieprawda, a taki nieszkodliwy milusiński jak nasz Bagheera to w ogóle chce tylko być głasianym i kochanym. Aczkolwiek nie próbujcie tego, jeśli jest głodny. Wciąż może chcieć jednak posmakować jakiegoś mięska; jednak tylko wtedy, gdy nie ma w pobliżu żadnych ciałek Belta.
Ciałka Belta to tłuste, słodkie i pełne białka elementy występujące na liściach niektórych gatunków akacji. Tak naprawdę służą mrówkom znajdującym się w symbiotycznej relacji z taką akacją, nasz pająk jednak absolutnie nie pogardzi takim smakowitym posiłkiem. Oczywiście jeśli mrówki nie patrzą.

Źródło: Spider Wiki
Dzisiejsze odjechane zwierzątko nadesłał Wiktor Walicki

Opublikowano wPajęczaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.